You are here:  / Karczmy Łódź / Górny Śląsk znany i nieznany

Górny Śląsk znany i nieznany

Górny Śląsk znany i nieznany
1 vote, 2.00 avg. rating (45% score)

Bory Tucholskie wakacje z dzieckiem (9)Górny Śląsk, jaki znamy to kominy, szyby kopalń, huty i budynki z czerwonej cegły? zdawać by się mogło, że mało atrakcyjny region dla turysty?, ale taki przemysłowy krajobraz może być całkiem interesujący a zwiedzanie dawnych obiektów przemysłowych naprawdę może być fascynującą przygodą?
Szlak Zabytków Techniki naprawdę przyciąga turystów na przykład sędziwa bardzo kopalnia Królowa Luiza w Zabrzu. Jest to najstarsza kopalnia na Górnym Śląsku. Zwykle zwiedza się jej naziemna część; można wejść do maszynowni a także na 30 ? metrową wieżę szybu, z której widać panoramę najbliżej i trochę dalszej okolicy. Można także zjechać pod ziemię i pochodzić po labiryncie chodników. Inną kopalnią udostępnioną do zwiedzania jest kopalnia Guido. Tam można zjechać 170 metrów w głąb ziemi i dokładnie obejrzeć jak wyglądało wydobywanie węgla ponad 100 lat temu. Jeszcze niżej, bo na poziomie 320 metrów jest kolejka górnicza, którą turyści mogą się przejechać. W kopalni organizowane są także spotkania i różne imprezy przeznaczone dla dzieci.
Oprócz kopalni węgla kamiennego na przykład w Tarnowskich Górach można zwiedzić (płynąc łodzią) dawną kopalnie srebra, która została zalana wodą?

Ciekawe wpisy o turystyce oraz rekreacji: