You are here:  / Karczma Jeżów / przysmak suma

przysmak suma

przysmak suma
1 vote, 4.00 avg. rating (55% score)

podroze (4)Położony nad Odrą i jej czterema dopływami Wrocław, nazywany jest często polską Wenecją i coś w tym jest; w mieście jest ponad dwieście mostków i mostów, a cała historia Wrocławia zaczęła się od bardzo urokliwego Ostrowa Tumskiego, gdzie Bolesław Chrobry założył biskupstwo (do dziś na Ostrowie jest pięć kościołów a wśród nich najcenniejszy zabytek, czyli gotycka katedra św. Jana Chrzciciela, z której wieży można podziwiać panoramę całego miasta.
Duże wrażenie zapewne także zrobi rejs statkiem po Odrze; oglądanie z tej perspektywy miasto wygląda przepięknie. Następne miejsca, które naprawdę warto odwiedzić to dwa ogrody: japoński (pozostałość po Wystawie Światowej z 1913 roku) i zoologiczny, rozsławiony niegdyś przez telewizyjny program ?Z kamerą wśród zwierząt?, który ma ponad stuletnią historię i w którym miejsce znalazło ponad 5 tysięcy zwierząt.
Warto także szukać krasnali w mieście (jest ich około stu a pierwszy zadomowił się w mieście w roku 2001), które wskażą, co ciekawsze miejsca nieopisane tutaj?

Ciekawe wpisy o turystyce oraz rekreacji: